- Úvod
- Úklidové a čistící stroje
- Vysokotlaké čističe
- Příslušenství
- Trysky a nástavce
- Kränzle nástavec se základní plochou nožovou tryskou M20042 s regulací 500 mm (D12)
Kränzle nástavec se základní plochou nožovou tryskou M20042 s regulací 500 mm (D12)

- Kompletní specifikace
Kränzle nástavec se základní plochou nožovou tryskou M20042 s regulací 500 mm (D12)Na dotaz1 581 Kč/ ks1 306,61 Kč bez DPH
Základní plochá tryska s regulací, s rychlospojkovým trnem D12 a trubkou z ušlechtilé oceli.
Kränzle základní vysokotlaká plochá nožová tryska M20042 s trubkou z ušlechtilé oceli, s regulací za pomoci otočné matice o celkové délce 500 mm, s rychlospojkovým trnem D12 - rychlé, snadné a vždy spolehlivé spojení bezpečnostní vypínací pistole s čisticím nástavcem! S pojistkou proti protáčení. Čisticí nástavce a příslušenství vybavené pojistkou proti přetočení lze zaaretovat v šesti různých polohách tak, aby se neotáčely.
Díky regulačnímu prvku na konci nástavce měníte plynule jednoduchým otočěním množství vody a pracovní tlak. Při snížení tlaku a zvýšení objemu vody se otevře nízkotlaký chemický injektor (který musí být namontován na vysokotlakém stroji) pro přisávání chemie a čisticích prostředků. Pokud nepotřebujete přisávat chemii (nebo to Váš vysokotlaký stroj neumožňuje) můžete jen jednoduše snížit tlak pro více oplachování a vysoký vodní výkon. Tím pádem je možné dosáhnout vysokého účinku vyplavování.

Nožová tryska s výrazně užším plochým paprskem nepůsobí na tak velkou plochu, ale má několikanásobně vyšší účinnost a čisticí výkon a proto se často používá k odstranění velkého množství nečistot, usazenin a zažrané špíny. Zkracuje čas čištění a šetří tudíž vodu a elektřinu.
Srovnání trysek:
Vlevo: běžná tryska (D) s plochým paprskem.
Vpravo: nožová tryska (M) s výrazně užším plochým paprskem. Ostřikovaná plocha vysokotlakého nožového paprsku je o 3/4 menší než plocha, na kterou působí plochý paprsek běžné trysky. Stejný tlak působí na 1/4 dosavadní ostřikované plochy, čímž se tlak paprsku nové trysky čtyřikrát zvýší, což vede k podstatnému zlepšení čistícího výkonu!

Připojení k vysokotlaké pistoli:
- zásuvná rychlospojka u pistole a rychlospojkový trn D12 / bajonet WAP u nástavce s tryskou


Tento nástavec s tryskou o celkové délce 500 mm je vhodný pro připojení k vysokotlaké pistoli Kränzle M2000 a Starlet 2 s prodloužením a rychlospojkou D12.
M2000: Starlet 2:
Tento nástavec s Vario-Jet tryskou je kompatibilní pro modely vysokotlakých čisticích strojů Kränzle:
- HD 10/122 TS (D12) - model od roku 2021
- HD 9/80 TS (D12), HD 12/130 TS (D12) - model od roku 2021
- K 1152 TS (D12), K 1152 TST (D12) - model od roku 2021
- K 2160 TS (D12), K 2160 TST (D12), K 2175 TS (D12), K 2175 TST (D12) - model od roku 2021
- Profi 160 TST (D12), Profi 175 TST (D12) - model od roku 2021
Tip: Díky různým délkám prodlužovacích nástavců z ušlechtilé nerezové oceli je nyní možné efektivně čistit i na místech těžko dostupných a obtížně dosažitelných! (záložka příslušenství u tohoto produktu)
Tip: Podívejte se na video - porovnání různých druhů trysek (záložka video u tohoto produktu)
Tip: V objednávce prosím uveďte typ nebo parametry Vašeho vysokotlakého čisticího přístroje. Další velikosti trysek na vyžádání.
Parametry
| Barevné označení trysky | žlutá |
| Délka nástavce | 500 mm |
| Hmotnost | 383 g |
| Materiál | mosaz, odolný plast, nerezová ocel |
| Max. pracovní tlak | 250 barů |
| Max. teplota přiváděné vody | 150 °C |
| Pojistka proti protáčení | ANO - šestihran |
| Připojení | rychlospojkový trn D12 s šestihranem |
| Přisávání čistícího prostředku | ANO |
| Velikost trysky | M20042 |


